Ronilački kompjuter:
Ronilački kompjuter je takođe jedna vrsta instrumenta. On nam pored osnovnih podataka obezbeđuje i niz ostalih informacija koje su nam Podvodni hokej: Podvodni hokej je dinamična igra koja svoje korene vuče iz 1954. godine kada je početno zaigran od strane Engleskog kluba Boca:
Ronilačka boca je osnovni deo ronilačkog aparata, ona je zapravo naš rezervoar vazduha koji nam obezbeđuje da provedemo određeno vreme Ronilačka kapuljača:
Zbog činjenice da telo u vodi gubi toplotu daleko više nego na kopnu, kao i da je najveći gubitak preko DAN - Divers Alert Network:
DAN Europe (Divers Alert Network Europe) je međunarodna neprofitabilna medicinska i istraživačka organizacija posvećena bezbednosti i zdravlju ronilaca.
Osnovan 1983. godine Maska:
Sama činjenica da nam je za gledanje pod vodom neophodna maska ne predstavlja nikakvu novost. U narednih par koraka upoznaćemo Ronilačke rukavice:
Namena im je ista kao i kod kapuljače, s tim što ih stavljamo na ruke. Pored neoprenskih izrađuju se i Pojasevi:
Pojasevi nam služe za nošenje tegova koji su nam neophodni za kontrolu plovnosti. Najčešće se izrađuju od specijalnog sintetičkog upredenog CMAS škola: Apnea, apnoea, or apnœa (grčki: απνοια, iz-, lišavajući, ) je termin prestanka vanjskog disanja.
Slobodno ronjenje na dah je jedna od Džepovi za tegove:
Kod BCD-a sa integrisanim sastavom tegova umesto pojaseva koristimo džepove za tegove.Ovi džepovi su sastavni deo BCD-a i u njih Regulator:
Ronilački regulator je jedan od najvažnijih elemenata ronilačke opreme. On nam omogućava da dišemo komprimovani vazduh iz boce, te nam DAN - Osiguranje: Tipovi DAN ronilačkog osiguranja:
• Sport Member• Pro Member• Club Member• Family Plans
BCD:
Pored regulatora i boce, BCD je takođe sastavni deo SCUBA aparata. BCD je deo opreme koji nam omogućava da kontrolišemo Torba:
Gledano sa stanovišta zaštite ronilačke opreme, torba predstavlja jako važan deo ronilačke opreme. Pojavljivanje na plaži ili ronilačkom brodu sa Ronilački kompas:
Ronilački kompas pomaže roniocima prilikom navigacije kada prirodna navigacija nije moguća usled nedostatka prirodnih orijentira ili smanjene vidljivosti. Takođe pokazuje Peraja:
Peraja su uz masku i disalicu treći i nezaobilazni deo takozvane ABC opreme. Neophodna su nam i pomažu nam da DAN - Kursevi prve pomoći:
DAN kursevi prve pomoći uče korake koje treba preduzeti za pružanje prve pomoći kod ozleđenih ronilaca kao i pravilnu komunikaciju Dečija školica ronjenja:
Ronilački klub Poseidon divers organizuje i vodi dečiju školicu ronjenja.
Školica ronjenja je namenjena deci uzrasta od pete godine pa naviše. Ronilačka lampa:
U zavisnosti od uslova u kojima ronimo, ronilačke lampe mogu i ne moraju biti deo osnovne ronilačke opreme. Kod ronjenja Tegovi:
Kao što smo već rekli, tegovi su nam neophodni za kontrolu plovnosti. Njihovu količinu određujemo u zavisnosti od sopstvene plovnosti,